Książki zgłoszone do I edycji Nagrody K.I. Gałczyńskiego Orfeusz za najlepszy tomik poetycki 2011 roku.

B

  1. Henryk Bereza, Zgłoski, Forma, Szczecin 2011
  2. Tadeusz Buraczewski, Obłędnik, In Gremio, Gdynia 2011
  3. Karol Bajorowicz, Alteracje albo Metabasis, Urząd Miasta w Bielsko Białej 2011
  4. Szymon Babuchowski, Rozkład jazdy, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
  5. Rafał Baron, Listy do nienarodzonego dziecka, Stowarzyszenie K.K. Baczyńskiego, Łódź 2011
  6. Marcin Badura, Dospowiadane, Kwadratura, Łódź 2011
  7. Jolanta Baziak, Pochylone Niebo, Instytut Wydawniczy Świadectwo, Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Bydgoszcz 2011
  8. Jacek Bierut, Frak człowieka, WBPiCAK, Poznań 2011
  9. Marcin Baran, Mniej więcej, wszystko, WBPiCAK, Poznań 2011
  10. Tomasz Bąk, Kanada, WBPiCAK, Poznań 2011
  11. Roman Bromboszcz, Hz, WBPiCAK, Poznań 2011
  12. Szymon Bira, Podręcznik królowej, Atut, Wrocław 2011
  13. Beata Blicharz, Kołderka z białego marmuru, Wydawnictwo RB, Opole 2011
  14. Krystyna Bandera, Z pamiętników kury domowej, Stowarzyszenie „Dialog pokoleń”, Wiartel, 2011

C

  1. Jacek Cygan, Pies w tunelu, Iskry, Warszawa 2011
  2. Michał Czaja, Bo to nowa krytyka będzie o miłości, Staromiejski Dom Kultury, Warszawa 2011
  3. Marek Chorabik, A jeśli wiemy, Wydawnictwo J. Majdecki, J.Wernik, Warszawa 2011
  4. Przemysław Cerebierz-Tarabicki, Cezary Sikorski, Szkice z życia materii martwej natury. Wyimki z Elegii duinejskich R.M. Rilkego, Zaułek Wydawniczy, Szczecin 2011
  5. Katarzyna Cudzich, Fenomen myśli młodocianej, Miniatura, Kraków 2011
  6. Karolina Chyła, Debiut przed debiutem, Wydawnictwo Nisza, Warszawa 2011
  7. Hubert Czarnocki, Opowieść, Wydawnictwo Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2011
  8. Krzysztof Ciemnołoński, Eskalacje, Wydawnictwo Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2011

D

  1. Paulina Danecka, Lilith, Bramasole, Rzeszów 2011
  2. Olgierd Diechciarz, Mniej niż zło, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  3. Anna Dwojnych, Gadu, gadu, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  4. Tomasz Dalasiński, Porządek i koniec, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  5. Tadeusz Dziewanowski, Siedemnaście tysięcy małpich ogonów, Towarzystwo
    Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
  6. Przemysław Dakowicz, Place zabaw ostatecznych, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu,
    Sopot 2011
  7. Patryk Dziczek, Polowanie na malinowy śnieg, Wydawnictwo Meander, Jastrzębiec 2011

E

  1. Leszek Engelking, Muzeum dzieciństwa, WBPiCAK, Poznań 2011
  2. Emma Everest, Kamil Michalski, Erotikony, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2011
  3. Filip Jakub Eidel, Eleo, Atut, Wrocław 2011

F

  1. Marta Fox, Rozmowy z Miro, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  2. Marta Fietkiewicz-Paszek, Próby wyjścia, Zaułek Wydawniczy, Szczecin 2011

G

  1. Jan Goczoł, Z pogorzeliska, Państwowy Instytut Wydawniczy, Warszawa 2011
  2. Artur Grabowski, Jaśnienie, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
  3. Adrian Gleń, Da. Teksty wierszowane, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
  4. Wojciech Gawłowski, Lunapark nieśmiertelności, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu,
    Sopot 2011
  5. Rafał Gawin, Wycieczki osobiste/Code of Cange, Off- Press publishing 2011
  6. Barbara Gruszka-Zych, Mężczyzna i kobieta przed kremacją, Marchołt – Klub
    Niezależnych Stowarzyszeń Twórczych, Sosnowiec 2011
  7. Konrad Góra, Pokój widzeń, WBPiCAK, Poznań 2011
  8. Elzbieta Gałęzewska-Krasińska, Tylko dotykam czule opakowań, Związek Literatów
    Polskich, Poznań 2011
  9. Mateusz Grzeszczuk, Z brakiem czasu, Wydawnictwo Tawa, Chełm 2011
  10. Krystyna Gudel, Tam rodziły się tęsknoty, Elkam, Białystok 2011
  11. Jerzy Górzański, Poza tym światem, Wydawnictwo Aula, Warszawa 2011
  12. Ryszard Grajek, Pod okiem Kaliope, Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Czechowice-Dziedzice 2011
  13. Mirosław Antoni Glazik, Senne erotyki, (M.A.G), Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych „Krukowiak”, Brześć Kujawski 2011

H

  1. Julia Hartwig, Gorzkie żale, Wydawnictwo A5, Kraków 2011
  2. Roman Honet, Piąte królestwo, Biuro Literackie, Wrocław 2011

J

  1. Kazimierz Jakubowski, Na rynku w Namysłowie czyli Sezony na Ksantypę, Namyslavia, Namysłów 2011
  2. Kazimierz Jakubowski, Dubla w piedestał, czyli ksiuty z poezyją, Namyslavia, Namysłów 2011
  3. Józef Janczewski, Jesienne antyfony, Stowarzyszenie Twórcze Artystyczno – Literackie 2011
  4. Zbigniew Jasina, Inne światło, Forma, Szczecin 2011
  5. Zbigniew Jankowski, Zaraz przyjdzie, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
  6. Marcin Jurzysta, Ciuciubabka, SPP – oddz. Łódź, Śródmiejskie Forum Kultury – Dom Literatury, Łódź 2011
  7. Bogumiła Jęcek, Czarne koronki, Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków 2011
  8. Łukasz Jarosz, Spoza, Galeria Literacka BWA, Olkusz 2011
  9. Łukasz Jarosz, Wolny ogień, WBPiCAK, Poznań 2011
  10. Małgorzata Jażwa, Przez pryzmat, Dom Wydawnictw Naukowych, Kraków 2011
  11. Marta Jurkowska, Poza ramy, Galeria Literacka BWA, Olkusz 2011
  12. Joanna Oxyvia Jankowska, Marek Sztarbowski, Poszukiwacz luster, Wydawnictwo Literackie i Naukowe Radwan, Tolkmicko 2011
  13. Janina Jolanta Jurek, Prządka snów, EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego, Kielce 2011
  14. Janusz Jedynak, Drogą w górę, drogą w dół, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Nowy Sącz 2011
  15. Krzysztof Winnicjusz Jezierski, Kortowska Odyseja, Mal-Art-Graf, Olsztyn 2011

K

  1. Ewa Kaca, Spoza faktury wiersza, Namyslavia, Namysłów 2011
  2. Kalina Kowalska, Za mną, przede mną, Wydawnictwo Poezja, Lublin 2011
  3. Maciej Krzyżan, Tymczasem wracam do swoich, Wydawnictwo Literackie i Naukowe RADWAN, Tolkmicko 2011
  4. Franciszek Kamecki, Kuglarz i świadek, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  5. Henryk Kozak, Chwile przed odjazdem, Podlaski Kwartalnik Kulturalny, Biała Podlaska 2011
  6. Olga Kubińska, Zaduszki, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
  7. Krzysztof Karasek, Wiatrołomy, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011
  8. Maciej Kotłowski, Noc kumania, Wydawnictwo Meander, Jastrzębiec 2011
  9. Janusz Piotr Kowalkowski, Metamorfoza, Szczecinek 2011
  10. Justyna Krawiec, Chłód, Biblioteka Arterii, Łódź. 2011
  11. Grzegorz Kociuba, Stonka, Neiko Plus, Tarnobrzeg 2011
  12. Andrzej Kotański, Wiersze o moim psychiatrze, Czuły Barbarzyńca Press, Warszawa 2011
  13. Grzegorz Kempny, W ciemnym lesie, Dom Kultury, Tuchów 2011
  14. Andrzej Korsarz, Nie przyszedł nikt, Liberum Arbitrium, Zakliczyn 2011
  15. Radosław Kobierski, Drugie ja, WBPiCAK, Poznań 2011
  16. Szczepan Kopyt, Buch, WBPiCAK, Poznań 2011
  17. Krzysztof Koehler, Od morza do morza, WBPiCAK, Poznań 2011
  18. Mariola Kruszewska, Bywam kobietą, Liberum Arbitrium, Zakliczyn 2011
  19. Danuta Agnieszka Kurczewicz, Przęsła nie – pamięci, Wydawnictwo Tawa, Chełm 2011
  20. Zofia Korzeńska, Dary chwil, Wydawnictwo Jedność, Kielce 2011
  21. Rafał Kwiatkowski, Twarde O, Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2011
  22. Tomasz Kowalczyk, Myśli jak niedokończone pacierze, Wydawnictwo Autorskie, Lublin 2011
  23. Samantha Kitsch, Ulubiony sport, Instytut Mikołowski, Mikołów 2011
  24. Janusz Kotara, Podanie światła innej ciemności, Instytut Mikołowski, Mikołów 2011
  25. Jacek Kawecki, Efekt placebo, Instytut Mikołowski, Mikołów 2011
  26. Beata Patrycja Klary, Zabawa w chowanego, Wydawnictwo Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2011
  27. Paulina Korzeniewska, Usta Vivien Leigh, Bramasole, Rzeszów 2011
  28. Jacek Kukorowski, Tagi, Wydawnictwo Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2011
  29. Kamil Kwidziński, Sezon arktyczny, Wydawnictwo Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2011
  30. Wojciech Kudyba, Ojciec się zmienia, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot 2011

L

  1. Radosław Lemański, Trwałem umarłem rodzę się żyję, Wydawnictwo Drzewo Laurowe, Zielona Góra 2011
  2. Krzysztof L. Lesiński, Grzechy najwspanialsze, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  3. Bogusława Latawiec, Gdyby czas był ziemią, Towarzystwo Przyjaciół Sopotu, Sopot
    2011
  4. Daniel Lizoń, Ciężki rok, Podkarpacki Instytut Książki, Rzeszów 2011
  5. Lech Lament, Każdy dzień jest przepowiednią, Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku 2011

Ł

  1. Mieczysław A. Łyp, In Arkadia, RS Druk Drukarnia Wydawnictwo, Rzeszów 2011
  2. Paweł Łęczuk, Delta wsteczna, Stowarzyszenie Salon Literacki, Warszawa 2011
  3. Jacek Łukasiewicz, Stojąca na ruinie, Biuro Literackie, Wrocław 2011
  4. Krzysztof Lisowski, Nicości, znikaj, Instytut Mikołowski, Mikołów 2011

M

  1. Piotr Michałowski, Cisza na planie, Szczecin, Forma, Szczecin 2011
  2. Robert Miniak, Drzewostany, Kwadratura, Łódź 2011
  3. Anna Maria Musz, Odrastamy z kamienia, Wydawnictwo Pisarze.pl. 2011
  4. Jan Maczka, Zwarzone mrozem czyżnie, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  5. Antoni Matuszkiewicz, Opisanie małego świata, Miniatura, Kraków 2011
  6. Piotr Macierzyński, Antologia wierszy SS-mańskich, Ha!art, Kraków 2011
  7. Robert Mielhorski, Poszczególność, Galeria Autorska Kaji i Solińskiego, Bydgoszcz 2011
  8. Maciej Melecki, Szereg zerwań, WBPiCAK, Poznań 2011
  9. Wiktor Mazurkiewicz, Rumieńce z drzew, Fundacja Elbląg, Elbląg 2011
  10. Czesław Markiewicz, 80.urodziny Marilyn Monroe, Wydawnictwo Tawa, Chełm 2011
  11. Mieczysław Machnicki, Całość, Wydawnictwo Nowy Świat, Warszawa 2011
  12. Piotr Makowski, Soundtrack, Fundacja na rzecz Kultury i Edukacji im. Tymoteusza Karpowicza, Wrocław 2011
  13. Anna Kalina Modrakis, Prześwietlenie, Stowarzyszenie Salon Literacki, Warszawa 2011
  14. Ryszard Miernik, Matecznik, Radostowa, Starachowice 2011
  15. Piotr Muldner-Nieckowski, Park, Wydawnictwo Aula, Warszawa 2011
  16. Anna Muzyka-Walawender, Kwiaciarnia, Wydawnictwo Autorskie, Poznań 2011

N

  1. Jarosław Nowosad, Nic nie płynie, Galeria Literacka BWA, Olkusz 2011
  2. Katarzyna Nazaruk, Żona Beduina, Instytut Wydawniczy Świadectwo, Bydgoszcz 2011
  3. Ewa Nowakowska, Viersze Evy, PPR Tongraf, Piła 2011

O

  1. Przemysław Owczarek, Pasja, WBPiCAK, Poznań 2011

P

  1. Halina Pląder, Rozsypanka, Szczecin, Forma, Szczecin 2011
  2. Marek Pietrzela, Z dziobem trzmielojada, Podlaski Kwartalnik Kulturalny, Białas Podlaska 2011
  3. Jakub Pacześniak, W ciemności słowa, Podkarpacki Instytut Książki, Rzeszów 2011
  4. Michał Piotrowski, Piszę do ciebie pogrążony w żalu, Lampa i Iskra Boża, Warszawa 2011
  5. Paweł Pomorski, Pustynie zdychających łabędzi, Twoje Wydawnictwo, Warszawa 2011
  6. Dana Parys-White, Z perspektywy parapetu, Adatree Publisching, Warlingham 2011
  7. Joanna Małgorzata Przybylska, Pędraki, Miejski Dom Kultury, Radomsko 2011
  8. Marta Podgórnik, Rezydencja surykatek, Biuro Literackie, Wrocław 2011

R

  1. Helena Raszka, Głosy w przestrzeni, Forma Szczecin 2011
  2. Helena Raszka, Imię własne, Szczecin, Forma, Szczecin 2011
  3. Wojciech Roszkowski, Kulki rtęci, Miejska Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Świdnicy 2011
  4. Zofia Rząca, Tęsknota pod mikroskopem, Miniatura, Kraków 2011
  5. Adam Raczyński, Słońce Północy, Stowarzyszenie im. K.K. Baczyńskiego, Łódź 2011
  6. Teresa Radziewicz, Sonia zmienia imię, Kwadratura, Łódź 2011
  7. Teresa Radziewicz, Samosiejki, Galeria Literacka BWA, Olkusz 2011
  8. Antonina Radzięda, Zapachnieć kolorami, Regionalne Towarzystwo Miłośników Kultury Ludowej, Niedźwiedza 2011
  9. Maciej Robert, Colegium Anatomicum, Wydawnictwo WBPiCAK, Poznań 2011
  10. Joanna Roszak, Wewe, WBPiCAK, Poznań 2011
  11. Robert Rybicki, Masakrak kolaczakra, WBPiCAK, Poznań 2011
  12. Dorota Ryst, Punkty przecięcia, Stowarzyszenie Salon Literacki, Warszawa 2011
  13. Jadwiga Jaga Rudnicka, Wiersze z szuflady, Volumin.pl Daniel Krzanowski, Szczecin 2011
  14. Stefan Rusin, Pacyfik, Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu, Rzeszów 2011

S

  1. Katarzyna Sawczuk, Czas rzucania kamieni, Podlaski Kwartalnik Kulturalny, Biała Podlaska 2011
  2. Janusz Szuber, Powiedzieć. Cokolwiek, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2011
  3. Ks. Jan Sochoń, Podróż z magami. Wiersze świąteczne, Galeria Autorska Kaji i Solińskiego, Bydgoszcz 2011
  4. Michał Szymaniak, Rozrywka, Staromiejski Dom Kultury, Warszawa 2011
  5. Jan Stępień, Spóźnione lato, Anagram, Warszawa 2011
  6. Agnieszka Skolasińska, Znikanie, Kwadratura, Łódź 2011
  7. Katarzyna Stołecka, Obcowanie, Tygiel Kultury, Łódź 2011
  8. Tadeusz Stirmer, Śpij dobrze, dziecko, Wydawnictwo Kontekst, Poznań 2011
  9. Małgorzata Szweda, Przebudzenie, Biblioteka Tematu, Bydgoszcz 2011
  10. Cezary Sikorski, Monadologia stosowana, Zaułek wydawniczy, Szczecin 2011
  11. Aleksandra Słowik, Kolejność stron, Zaułek wydawniczy, Szczecin 2011
  12. Rachel Schancer, Jej twarz. Wiersze o Jerozolimie, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2011
  13. Małgorzata T. Skwarek-Gałęska, …i…, Wydawnictwo Astra, Łódź 2011
  14. Marek Kazimierz Siwiec, Żyłka, Eikon Studio, Toruń 2011
  15. Dariusz Sułkowski, Myślą dotykaj mnie delikatnie, Wydawnictwo Tawa, Chełm 2011
  16. Janusz Styczeń, Furia instynktu, Biuro Literackie, Wrocław 2011
  17. Piotr Szczepański, Jolanta Nowak-Węklarowa, Almanach dla dwojga, Studio „Atut”, Wągrowiec 2011
  18. Alf Soczyński, Kwiecista, Wydawnictwo Eurosystem, Wrocław 2011
  19. Jerzy Suchanek, Folklor polski, Instytut Mikołowski, Mikołów 2011
  20. Basia Stępniak-Wilk, Zbyszek Pajewski, Tyle nieba, Wydawnictwo Zaszafie.pl, Kraków 2011
  21. Krzysztof Szeremeta, Nowy dokument tekstowy, Wydawnictwo Zeszyty Poetyckie, Gniezno 2011

T

  1. Krzysztof Tomaszewski, Umknąć wszystkim, Siedlecka Grupa Literacka „Witraż”, Siedlce 2011
  2. Paweł Tański, Mikrotony, MaMiKo, Nowa Ruda 2011
  3. Teresa Tomisia, Kamyki. Elegie i krótkie żale, WBPiCAK, Poznań 2011
  4. Andrzej Krzysztof Torbus, Moje wigilie, moje zimy, Ad Oculos, Warszawa-Rzeszów 2011
  5. Agnieszka Tomczyszyn-Harasymowicz, gównazjum.pl, Towarzystwo Słowaków w Polsce, Kraków 2011

U

  1. Krzysztof Urbański–Tomanek, Zaimek tutaj, Tarnogórska Fundacja Kultury i Sztuki, Tarnowskie Góry 2011
  2. Robert Utkowski, Czarna taksówka, Muzeum Witolda Gombrowicza, Wsola 2011
  3. Ryszard Ulicki, Anielenie płci, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2011

W

  1. Marek Wiśniewski, Niepotrzebne skreślić, Forma, Szczecin 2011
  2. Zbigniew Wojciechowicz, Orwo, Forma, Szczecin 2011
  3. Jarosław Woźniczka, Nieodwracalne, MaMiKo, Nowa ruda 2011
  4. Irena Wunch, W ogrodzie marzeń i snów. Wiersze sercem pisane, Wydawnictwo Literackie i Naukowe Radwan, Tolkmicko 2011
  5. Henryk Wolniak-Zbożydarzyc, Miłuje, Wydawnictwo Miniatura, Kraków 2011
  6. Bartosz Wiczkowski, Północna strona, Magic, Będzin 2011
  7. Izabela Wageman, W oszukiwaniu snu, Stowarzyszenie Salon Literacki, Warszawa 2011

Z

  1. Grażyna Zambrzycka, Bóg miodu, Polski Fundusz Wydawniczy w Kanadzie,
    Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne Fraza, Toronto-Rzeszów 2011
  2. Katarzyna Zając, Pęknięcie, Liberum Arbitrium, Zakliczyn 2011
  3. Ida Zbirochowicz, W drodze do… Pod złamanym księżycem, Wydawnictwo Black
    Unicorn, Jastrzębie Zdrój 2011
  4. Leszek Żuliński, Mefisto, Wydawnictwo Adam Marszałek, Toruń 2011
  5. Irena Żukowska-Rumin, Alexandreis, Zakład Poligraficzny Sam-Wil, Kielce 2011
  6. Małgorzata Żurecka, Ucieczka z krainy pozoru, Wydawnictwo autorskie, Stalowa Wola
    2011
  7. Daniela Ewa Zajączkowska, Po leśmianowskich ogrodach, Wydawnictwo Astra, Łódź 2011